Dagtocht ‘Er gaat niets boven Groningen’ (21 en 22 mei 2025)

Er is veel te zien in Noord-Groningen. De regio is befaamd om haar enorme hoeveelheid middeleeuwse kerken en wierden. Daarnaast is er de grote hoeveelheid aan molens om het land mee droog te malen. Ook de monumentale boerderijen en borgen zijn zeer de moeite waard. We beginnen onze middagtocht in Aduard, bij het kloostermuseum Sint Bernardushof. Het klooster in Aduard werd gesticht in de 12e eeuw en behoorde tot de orde van de cisterciënzers. In zijn bloeitijd één van de grootste abdijen van Europa. U krijgt tekst en uitleg van één van de monniken over de geschiedenis. Na afloop wordt hier een kopje koffie/thee geserveerd met een kloosterbrok. We vervolgen de tocht door het prachtige Middag Humsterland, een typisch voorbeeld van een wierdenlandschap.
Al vanaf
 61,50

Legenda

Green
Datum beschikbaar
Partial
Datum beperkt beschikbaar
Gray
Geen geldige reisdatum
Red
Datum is volgeboekt

Beschrijving

Er is veel te zien in Noord-Groningen. De regio is befaamd om haar enorme hoeveelheid middeleeuwse kerken en wierden. Daarnaast is er de grote hoeveelheid aan molens om het land mee droog te malen. Ook de monumentale boerderijen en borgen zijn zeer de moeite waard. We beginnen onze middagtocht in Aduard, bij het kloostermuseum Sint Bernardushof. Het klooster in Aduard werd gesticht in de 12e eeuw en behoorde tot de orde van de cisterciënzers. In zijn bloeitijd één van de grootste abdijen van Europa. U krijgt tekst en uitleg van één van de monniken over de geschiedenis. Na afloop wordt hier een kopje koffie/thee geserveerd met een kloosterbrok.

We vervolgen de tocht door het prachtige Middag Humsterland, een typisch voorbeeld van een wierdenlandschap. Via Warffum rijden we door naar onze volgende stop, Noordpolderzijl. Dit is de meest noordelijk gelegen natuurlijke haven van Nederland. Via o.a. de Westpolder en Emmapolder rijden we door naar de Eemshaven. Tijdens de rondrit door de haven maakt u kennis met alle facetten van de Eemshaven. Vlakbij de Eemshaven stoppen we voor het driegangendiner. Na afloop brengt de bus u terug naar uw opstapplaats.

Prijs: € 61,50 per persoon

Inclusief:

Entree en rondleiding kloostermuseum
koffie/thee met kloosterbrok
borrel bij Zielhoes
driegangendiner

Opstaptijden en data: Deze vind u onder Data en tijden

 

Data en tijden

ASSEN – RODEN – LEEK – NIEKERK – GRONINGEN

21 MEI 2025

12.20 Assen, sporthal de Timp. Thorbeckelaan 2

12.30 Assen, Nobelflat. Bushalte Nobellaan

13.00 Roden, busstation Heerestraat

13.10 Leek, Leeksterheem. Oldenoert 24

13.30 Niekerk, bushalte Aldringastraat

13.50 Groningen, Eikenlaan. Bushalte t.h.v. de Hema

14.00 Groningen, Esdoornlaan, P winkelplein Selwerd

 

SAPPEMEER – HOOGEZAND – HAREN – GRONINGEN

22 MEI 2025

12.45 Sappemeer, Huize St. Jozef. Noorderstraat 142

13.00 Hoogezand, bushalte Tak van Poortvlietstraat, Troelstralaan

13.05 Hoogezand, bushalte Dr. Curtiusstraat/Troelstralaan

13.15 Hoogezand, Sterrenflat. Melkweg 294

13.30 Haren, Huize Maarwold

13.45 Groningen, De Leyhoeve, Helperpark 258